244 | LEŽÍCÍ AKT
HOLÝ Miloslav (1897 – 1974)
- vyvolávací cena: 38 000 CZK
- dosažená cena: 95 000 CZK
- Live stream výtvarného umění (3.3., 17 hod.)
Olej na plátně, 73,5 x 100 cm, rámováno, datace 1944, signováno vpravo dole M. Holý 44, zezadu na plátně opatřeno číslem soupisu díla autora 1100.
Posoudil a pravost díla potvrdil vnuk M. Holého ak. mal. Petr Berger
Metamorphoses – Proměny ženy ve výtvarném umění, Galerie Diamant S.V.U. Mánes, 4. 4. – 31. 5., Praha, 2013.
Metamorphoses – Proměny ženy ve výtvarném umění, S.V.U. Mánes, 4. 4. – 31. 5., Praha, 2013, s. 282/283.