Olej na plátně adjustovaném na lepence, 25,3 x 35 cm, rámováno, signováno vlevo dole K Liebscher.
Velké popularity u českých sběratelů se v posledních letech těší autor představovaného díla, jenž původně sice vystudoval techniku, ale v českém prostředí je znám spíše jako malíř české krajinomalby či českých významných památek. Karel Liebscher nám v představovaném obraze v jemném malířském přednesu zobrazuje malou vesnici Církvici nacházející se kousek od Litoměřic. Pomocí valérů zemitých tónů barev autor pečlivě modeluje nejen okolní krajinu poblíž obce, ale také protilehlé kopce českého středohoří. Liebscher byl mistrem detailu, a tak můžeme obdivovat nejen figurální stafáž v popředí obrazu, či odraz kostela Nanebevzetí Panny Marie na vodní ploše, ale i drobně vyvedený kostelík sv. Barbory na vršku vyhlídky v Dubičkách. Pomocí vzdušné atmosféry dokázal celý námět propojit v jeden kompaktní vyvážený celek.