Akryl na plátně, 90 x 100 cm, rámováno, datace 2022, signováno zezadu BÍM Tomáš 20XXII.
Provenience:
Dílo pochází z autorova ateliéru.
Líbivá imaginativní práce je dílem dnes již plně etablovaného populárního umělce Tomáše Bíma. Motiv noci s výrazným měsícem se v autorově tvorbě pravidelně objevuje již od počátku nového milénia. Na plátně Leze malíř zaznamenává časový úsek, kdy se na nebi prolínají dva světelné zdroje. Jeden pochází ze zapadajícího slunce a druhý z vycházejícího zářivého měsíce. Na obraze tak dochází k jisté harmonii mezi světlem a nastávající nocí. Výrazná barevná paleta, jíž je měsíc modelován, nám tak dává na vědomí, že i nejtemnější noc mohou ozářit paprsky měsíce.