Olej na plátně, 80 x 50 cm, rámováno, datace 1911, signováno vpravo dole Jo. Bárta 1911.
Malíř a grafik Josef Bárta nejprve studoval na Akademii výtvarných umění u profesora Maxmiliána Pirnera. Posléze dle nekrologu v periodiku Národní politika studoval i u profesora Julia Mařáka, kde ovšem zřejmě absolvoval pouze soukromé hodiny. Reminiscence Mařákových obrazů a děl jeho žáků, zejména Antonína Slavíčka a Antonína Hudečka, lze najít v tvorbě Josefa Bárty, který mimo pražské výjevy rád zachycoval i českou venkovskou krajinu a její obyvatele. Půvabná žánrová scénka je i na představovaném plátně Na procházce v lese, kde pomocí krátkých tahů štětce a pastózních nánosů zachycuje hluboký ovšem paprsky lehce osvětlený les. Na cestě se v pozadí námětu ztrácí pár na procházce, dáma v jasně zářivých bílých šatech a muž v tmavém obleku. Figurální stafáž pak skromně doplňuje oranžové paraplíčko, které v lesním prostředí působí až trochu nepatřičně.