Olej na plátně, 31,5 x 37,5 cm, rámováno, datace 1939, signováno vpravo nahoře K. Černý Š 39. Opatřeno odborným posudkem PhDr. Rey Michalová, Ph.D. Z posudku PhDr. Rey Michalové, Ph.D.: Dílo Bar je autentickou, doslova rouaultovsky expresivně cítěnou, komorní prací Karla Černého, velkého solitéra české moderní malby, jeho tvorba rozvinula odkaz zakladatelské generace skupiny Osma a umělecké avantgardy dvacátých a třicátých let. Řadí se po bok tak umělecky vyhraněných osobností, jako Jan Zrzavý či František Tichý. Dílo Karla Černého je v českém moderním umění malířskou paralelou expresivního existencialismu. Viděné plátno ztvárňující Černého celoživotní téma, které zachycuje vyhrocený vnitřní obsah týkající se existencionálních otázek lidského bytí. Je výjimečným dokladem umělcovy typické melancholické linky. Plátno je nádherným příkladem autorovy tvorby konce třicátých let.