"Olej na plátně, 68,6 x 42,5 cm, rámováno, datace okolo r. 1890, signováno vpravo dole Jaroslav-Věšín-Mnch, zezadu opatřeno dvěma kulatými razítky a číslováním. Provenience: Rudolph Lekpe - aukční dům v Berlíně, aukce 16/5/1899, číslo lotu 73; soukromá sbírka ze Severního Porýní-Vestfálska. Publikováno: Friedrich von Boetticher, Malířské práce 19. století, Drážďany 1891-1901 (dotisk v roce 1969), svazek II. 2, s. 929, č. 22 (""Veselá jízda - Lustige Fahrt""). Předložené dílo podává divákovi podhled na typickou námětovou linku autora, zasněženou krajinu s lidskou stafáží. Zde Jaroslav Věšín, profesor Sofijské akademie, dvorní malíř knížete Ferdinanda a též například člen Krasoumné jednoty, divákovi podává výjev jízdy na saních. Tato scéna obsahuje pro Věšína, typicky podané oře. Ti ve své kráse, pohybu, za přispění vozky, táhnou samotné sáně, na nich spočívají dvě ženy při vesel rozpravě. Obě leží na saních vystlaných slámou, jež je malířem detailně popsána, stejně tak jako již zmiňovaní oři či zasněžené klasy obilí, jenž se tyčí na kraji obrazu a zvou tak svou blízkostí diváka, aby se zapojil do probíhající scény. Po pravé straně výjevu se schovávají pod nánosem sněhové pokrývky stavení a nejblížeji k divákovi stojí mlýnské kolo, jež poukazuje na stavbu mlýna samotného. Věšín v díle vykazuje všechny známky mistra realistické malby a nenechává nikoho na pochybách, že se právem stal již ve své době vyhledávaným autorem realistických scén. Obraz Veselá jízda na saních je výtečnou ukázkou autorova oblíbeného námětu a dílem, jež se ještě na českém aukčním trhu doposud nedražilo."