Olej na plátně, 46 x 62 cm, rámováno, signováno vpravo dole Sieffert, č. 828. Provenience: Soukromá sbírka - E. Stacy Marks Ltd., Eastbourne, zezadu štítek. Představené dílo pochází z díla malíře francouzské školy, jenž se malbou aktů proslavil napříč Evropou. Paul Sieffert zde vytvořil nádherný akt ženy s plavými vlasy, která spočívá na stylizovaném vyvýšení zahaleném zelenkavými plátnem, jež nádherně koresponduje s tělem zaznamenané. Dívka je k divákovi zády, což je typický Siefferův znak v rámci námětu aktu. Tato poloha budí v divákovi dojem tajemství, co ještě nádhernějšího se může skrývat, pokud by se dívka otočila. Malíř využil celou délku dívčina těla a výtečně ho položil do postupně stoupající polohy od levého dolního rohu. Pozadí je velice stylizované, neukotvené, ale to právě vyzdvihuje zpodobený akt dívky a dodává mu jedinečnosti. Paul Sieffert byl mistrem zaznamenání krásy ženského těla, mistrem námětu aktu a v podaném díle se všechny tyto jeho kvality zračí v té nevyšší kvalitě.