Olej na plátně, 46 x 65 cm, datace 1890, signováno vlevo dole E Boudin Touques 90. Provenience: Z pozůstalosti autora, poté Sotheby´s New York. Publikováno: Robert Schmit, Catalogue raisonné de l ´oeuvre peint, Eug?ne Boudin, vol. III, Paris, 1973, č. 2716, str. 60. Dílo pochází z tvorby jednoho z nejslavnějších francouzských umělců druhé poloviny devatenáctého století. Eug?ne Boudin svou tvorbou a přístupem k plenérové malbě mimo jiné aktivně povzbudil posléze jednoho z nejslavnějších umělců vůbec, a to Clauda Moneta. Dílo malíře zachycuje normandský přístav v době odlivu, což nasvědčuje nejen nízká hladina, ale i loďka spočívající na písečném břehu. Zobrazené městečko, přístav leží na stejnojmenné řece ústící do přístavu Deauville na normandském pobřeží. Toto městečko Boudin zobrazil hned z několika pohledů a bylo mu výtečným námětem pro zachycení místního života, atmosféry a barevnosti severu Francie. Vytříbené tahy malíře přinášejí nádherný pohled na přístav, který opět čeká na vláhu moře a naplnění své podstaty. Autor skvěle zachytil normandský kraj ústící do Lamanšského průlivu, život obyvatel, kteří žijí svůj každodenní život v tazích malíře a v neposlední řadě sílu moře, jenž od nepaměti ovlivňuje tento kraj. Boudin je jedním ze zakladatelů impresionistické školy a též figuruje mezi vystavujícími na první výstavě impresionistů v Nadarově ateliéru. Malíř navštívil mnohé kouty Francie, Holandska či Belgie, přesto zůstal ponejvíce vděčen severu Francie. Předložené dílo je ukázkovým příkladem vysoce kvalitní práce autora, je příkladem jeho přístupu k malbě a urputné lásky k řemeslu jenž mu přinesla mnohé ocenění, například zlatou medaili na Světové výstavě r. 1889, jenž mu přinesla světový věhlas.