Olej na plátně, 60 x 50 cm, datace 1978, signováno vpravo uprostřed E. OVČÁČEK 78, zezadu opatřeno přípisem s určením.
Dílo datované do konce sedmdesátých let všemi svými výrazovými znaky dokládá autorství jeho tvůrce. Eduard Ovčáček, jeden z představitelů slavné skupiny Konfrontace v díle Cavallo grande nezapírá ani jediný ze svých tvůrčích zaměření. Vidíme zde jak typografickou složku, tak taktéž malířovu básnickou duši, která pomohla vystavět kýžený námět. Vidíme trojici nahých bohyň na rudém oři, který se tyčí nad písemným záznamem názvu díla. Celý výjev je vyveden v zářivých barvách odstínu červené a žluté, přímo žhne divákovi do očí. Ovčáček se zde přednáší ve své plné tvůrčí kráse. Námět s dívkami a ořem je orámován tenkou linií, ale gró hraje barevná plocha, která je vedoucím činitelem celého námětu. Ovčáček zde využil nejen působivých barevných odstínů, ale i pro něj signifikantních šablon s písmeny a čísly, které dotvářejí osobitost jeho konání.