Olej na plátně, 60 x 81 cm, rámováno, datace 1951, signováno vlevo dole Gen Paul.
Francouzský malíř a rytec. Eugen Paul se narodil v Paříži na Montmartru. Paul byl převážně samoukem. Během první světové války sloužil ve francouzské armádě a při službě bohužel přišel o nohu. Právě tato ztráta končetiny Paula inspirovala k návratu k životu umělce, ke kterému měl jisté dispozice již v raném dětství. Paul se usadil v umělecké části Paříže, kde se seznámil s Juanem Grisem, který mu v jeho uměleckých začátcích velice pomohl. Během následujících let se živil Paul různými pracemi a zároveň tvořil na volné noze. Na Montmartru se Paul seznámil a spřátelil například s Mauricem Vlamickem, Paulem Utrillem či Frankem Willem. Později se v autorově tvorbě začaly projevovat různé vlivy z díla Toulose-Lautreca, Cézanna nebo Goyi. Pro malířovu tvorbu je charakteristický pohyb vytvořený tahy štětcem, odvážnými kompozicemi, uhlopříčkami, plochami barev. To vše v sobě obsahuje předkládané plátno Dostihy u Auteuil. Na rozdíl od soudobých expresionistu byla Paulova práce naplněna optimistickým duchem – prosycená autorovou vášní pro život samotný a touhou překonat svůj handicap. S přihlédnutím k autorovu přístupu, jeho dynamice a pohybu jeho dílům vlastní, je Eugene Paul brán jako průkopník abstraktního expresionismu padesátých let dvacátého století. Autor vystavoval jak na Podzimním salonu, tak na Salonu nezávislých. Jeho práce byly vystavovány v součinnosti s takovými jmény jako Pablo Picasso nebo Chaim Soutine. V roce 1934 dostal Paul za přínos francouzskému malířství Řád čestné legie. Jeho tvorba se nachází v mnoha světových, národních i soukromých sbírkách.