Olej na plátně, 61 x 72,5 cm, rámováno, datace 1942, signováno vpravo dole Liesler 42.
Opatřeno odborným posudkem od prof. PhDr. Jaromíra Zeminy.
Z posudku prof. PhDr. Jaromíra Zeminy:
To, že autorem tohoto obrazu je Josef Liesler, je nepochybné.
Obraz vznikl v době, kdy se Liesler po rozpuštění skupiny Sedm v říjnu, jejímž byl čelným členem, stal jedním z nejmladších příslušníků spolku Mánes, mezi nimiž náležel k těm výraznějším. Práce tohoto tvůrčího údobí, na nichž je patrné, že Liesler měl blízko zejména k Vladimíru Sychrovi a Aloisi Wachsmanovi, rovněž členům Mánesa, jsou asi to nejpozoruhodnější, co kdy vytvořil. Posuzovaný obraz má všechny příznačné rysy Lieslerovy válečné tvorby – symbolický ráz, odkazy na literaturu a divadlo, tísnivou, úzkostnou atmosféru, v niž se zrcadlí hrůzy války – ty hrůzy války, které vynikajícího kreslíře a grafika Lieslera v polovině čtyřicátých let přivedly k dílu Fracisca Goyi.