Olej na plátně, 65 x 54 cm, rámováno, signováno vpravo dole Jiroudek. Autorem nabízeného aktu je člen skupiny Sedm v říjnu či civilistní Skupiny 42. František Jiroudek je znám pro své pohledy do milovaných krajin, ale taktéž i pro svůj obdiv k divadelním scénám a zákoutím. Viděný akt jistě vychází z některých vzpomínek autora na divadelní život. Žena je oděna pouze do roucha Evina, ale přesto zahalena. Za hlavou aktérky vidíme okno či světelný průlom, který postavu staví do kontrastu s jinak potemnělým prostředím. Jiroudek mimo barev postavy zde použil temnějších tónů a nechává vyniknout jmenovanou personu. Celý námět je vržen jako jakýsi detail vetší scény, a tak je podtrhnuta divákova pozornost jen a pouze k zobrazené ženské postavě. František Jiroudek v díle nechává rezonovat svou lásku k divadle, své scénografické zkušenosti a jistou dávku civilistního přístupu ze své ranější tvorby.