Patinovaný bronz, 43 cm, značeno na patce WALTER WINANS 1894. Walter Winans se narodil a vystudoval v Petrohradě. Jeho otec a strýc se podíleli na budování ruské železniční sítě, která byla základem rodinného jmění. V osmnácti letech se přestěhoval do Kentu a většinu života strávil v Evropě. Winans byl pravděpodobně jeden z nejslavnějších pistolníků eduardovského období. Byl také nanejvýše nadaným realistickým sochařem a malířem. Za své sochařské dílo Americký klusák na olympiádě v roce 1912 získal zlatou medaili za sochu. My zde můžeme obdivovat nejen oblíbené téma námětů děl autora, ale samozřejmě i výtečnou práci s hmotou a detailním provedením. Vidíme zde slavného Buffalo Billa na nezkrotném koni. Tuto proslavenou postavu amerického západu 19. století si roku 1869 jako jeden ze symbolů Divokého západu vybral Edward Judson jako ústřední postavu pro 200 románů. Walter Winans se postavou tohoto slavného pistolníka nejspíše inspiroval poté co mezi léty 1887 až 1891 zavítala do Anglie slavná Wild West Show.