Olej na plátně, 60 x 80,5 cm, rámováno, datace – 1940 - 1946, signováno vpravo dole VRadimský. Opatřeno odborným posudkem PhDr. Naděžda Blažíčková – Horová. Z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové – Horové: Předložený obraz Rameno Labe je nepochybnou prací krajináře Václav Radimského, namalovanou v době mezi roky 1940 až 1946, jak vyplývá ze srovnání s ostatními díly ze závěrečného období malířovy tvorby. Na Radimského výstavě v roce 2011 bylo vystaveno hned několik variant zobrazovaného záběru více či méně si podobných. Po návratu z Francie žil Radimský v Čechách, v rodném domě na Pašince u Kolína, a jeho stálou inspirací byla řeka Labe a její okolí. Byl neuvěřitelně pilný a přímo chrlil na návštěvníky a zájemce o koupi jeho děl své práce, teď už ale jen motivy české krajiny, především náměty z okolí Kolína, Pašinky a polabského kraje. Radimský často a rád maloval série. Pohledy na jedno a totéž místo v různé roční a denní době, z bližšího či vzdálenějšího úhlu pohledu, v různých formátech. V rodinném archivu se zachovala fotografie, na níž vidíme, že malíř míval rozpracovány až čtyři obrazy najednou, stejné formáty dva a dva nad sebou měly za úkol zobrazit a vystihnout určitou chvíli, zachytit světlo, které se ale rychle proměňuje a na dalším záběru už má jiný charakter. Proto se určitý motiv v Radimského tvorbě objevuje stále znovu a znovu. Předložený obraz Rameno Labe paří mezi typická a pozoruhodná díla Václava Radimského, jaká byla a jsou dodnes vyhledávaným a oblíbeným sběratelským artiklem.