Kombinovaná technika na papíře, 27 x 41 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace – okolo 1924. Posoudil a pravost potvrdil PhDr. Jaromír Zemina, Opatřeno odborným posudkem PhDr. Martina Kodla Emil Filla se v nabízeném díle projevuje svou klasickou formou zatiší. Zde nám takřka doslovo naservíroval nabídku odpoleního pohoštění se sklenkou vína. Svým typickým přístupem na pomezí reálného námětu s dávkou kubistického tvarosloví nechává promluvit namět ve vší kráse. Lze vidět pocukrovanou bábovku se servírovacím nožem, spolu se sklenkou a opodál ležící hruškou, která dopňuje toto ne tak všední zátiší. Filla zde použil techniku tuše s akvarelem, které se skvěle hodí právě pro vytvoření výtečných přechodů, kterých si toliko kubismus považoval. Jemné rozpití barev na hranicích dodává dílu další rozměr a rozehrává tak efekt prostoru a stínu. Malíř navíc vybral velice vytříbenou kompilaci barev, kerá dotváří celistvost díla a dělá z něho nejen reprezentanta Fillovy tvorby, ale i poutavý estetický předmět.