Olej na plátně, 70 x 98 cm, rámováno, datace – 1918 – 1920, signováno vpravo dole Radimský. Opatřeno odborným posudkem PhDr. Naděždy Blažíčkové – Horové. Z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové – Horové: Předložený obraz Slepé rameno řeky je nepochybnou a krásnou prací Václava Radimského namalovanou zřejmě mezi léty 1918 až 1920, jak vyplývá ze srovnání s ostatními malířovými díly z tohoto období. Radimský své obrazy datoval jen výjimečně. V době vzniku předloženého díla žil Radimský už v Čechách, na Pašince u Kolína, kam se v roce 1918 po skončení 1. světové války vrátil do rodného domu k bratrovi. Tak jak mu byla ve Francii během jeho třicetiletého pobytu stálou inspirací řeka Seina, nyní je to Labe a jeho široké okolí. Na předloženém obraze Radimský barevnými skvrnami přesvědčivě zachytil hladinu řeky s vodními rostlinami, keři a stromy rámující břehy ramene a pozadí krajinného záběru. Předložený obraz Slepé rameno řeky charakterizuje působivá kompozice s bravurně zvládnutou perspektivou, efektní je také skladba barevných tónů s převahou zelených, modrých a šedobílých valérů. Slepé rameno řeky patří mezi ta díla Václava Radimského, jaká byla a dodnes jsou vyhledávaným a oblíbeným sběratelským artiklem, jaká jsme mohli spatřit na Radimského výstavě v Galerii hl. města Prahy a jsou publikována v malířově monografii. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 1 000 000 – 1 200 000.