Olej na plátně, 41 x 33 cm, rámováno, signováno vlevo dole Jelínek. Malíř se zde projevuje jako zástupce neoklasicistního přístupu k námětu. Jiří Remo Jelínek, zde vypodobňuje dívku ženský tvarů, která právě vykonává toaletu. Žena je zobrazena za pomoci jemné malby až pastelových tónů. Objem těchto barevných ploch, jenž v celku vytvářejí kýžený námět je typicky konturován černou linkou, která vytváří osobitý náhled na danou skutečnost. Jelínek ve své pozdější tvorbě navrátil tahy štětce do linií lyrického pohledu. Námět ženy, jako ústřední figury mu byl velice blízký. Žena je vždy vyvedena jako symbol krásy, křehkosti. Přímo opanovává zvolený prostor a přitahuje tak oko diváka. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 100 000 – 160 000.