133 | TŘI KAMENY
BÍM Tomáš (1946)
- dosažená cena: 96 000 CZK
dosažená cena: 96 000 CZK
3.6., 10:40 12193 96 000 CZK 4.6., 19:12 12193 96 000 CZK 3.6., 06:48 12373 94 000 CZK 31.5., 23:59 12193 92 000 CZK 30.5., 17:02 13773 90 000 CZK 31.5., 07:01 12373 90 000 CZK 22.5., 13:59 12373 80 000 CZK 25.5., 14:08 12373 68 000 CZK 25.5., 14:08 13773 66 000 CZK 23.5., 12:39 12373 64 000 CZK 23.5., 12:39 11552 62 000 CZK Akryl na plátně, 100 x 80 cm, rámováno, datace 1990, signováno vlevo dole Bím 90.
Autor zde vytvořil fantaskní místo, které je vázáné na realitu svými komponenty, jako jsou právě tři kameny, jež propůjčily název obrazu a jež jsou pravěkou stavbou typu dolmen. Malíř Tomáš Bím zde zkompiloval výjevy z dějin lidstva a fantaskní krajinu v ponurém světle Měsíce v úplňku. Megalitickou stavbu zde stráží čtveřice vzrostlých stromů jako osobní hlídka. Celý motiv, zasazený na temný kopec doplňuje červená vlaječka, možná odkazující na autorův oblíbený motiv golfu, možná jen jako umělecká nadsázka. Dílo je vytvořeno v klasickém podání autorových výrazových prostředků a svou naivní složkou v souhře s tajemným námětem potvrzuje svébytnost autora v českém uměleckém prostoru.