005 | JABLOŇ V KVĚTU

    BROŽÍK Václav (1851 Železný Hamr u Třemošné - 1901 Paříž)

    Olej na dřevěné desce, 27 x 17,5 cm, rámováno, datace – 90. léta 19. století, zezadu opatřeno pozůstalostní pečetí a výstavními štítky.
    Opatřeno odborným posudkem PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové.
    Provenience:
    Sbírka Rodmana Johna Wanemakera.
    Klasikové 19. století, Galerie Diamant S.V.U. Mánes, 5. 4. - 27. 5. 2012, str. 59;
    Má vlast – pocta české krajinomalbě, Jízdárna Pražského hradu, Praha, 4. 9. – 1. 11. 2015, str. 224.

    • dosažená cena: 88 000 CZK