014 | RABAS Václav:
KRAJINA OD DŽBÁNUOlej na plátně, 61 x 93 cm, rámováno, datace 1935, signováno vpravo dole Rabas 35, opatřeno autorským přípisem s určením.
Opatřeno znaleckým posudkem PhDr. J. Nízkého.dosažená cena: 52 000 CZK
013 | RABAS Václav:
INTERIÉR LESAOlej na plátně, 139 x 97 cm, rámováno, datace 1932, signováno vpravo dole Rabas 32, zezadu věnování: Mému synu za maturitu V. Rabas 35, na slepém rámu štítek s č. 30 a č. 14, zezadu zbytek štítku z Umělecké besedy
Má vlast - pocta české krajinomalbě, S.V.U. Mánes a Správa Pražského hradu, Praha, 2015, s. 512.
Skvosty české krajinomalby, Muzeum a galerie v Prostějově, 4. 12. 2015 - 31. 1. 2016, Prostějov, 2016.dosažená cena: 130 000 CZK