012 | BARTONĚK Vojtěch:
MUZIKANTI / NA 1. KVĚTNAOlej na plátně, restaurováno, 78 x 57 cm, rámováno, datace 1898, signováno vpravo dole V. Bartoněk.
Jahres Austellung des Kunstvereins für Böehmen Prag, 1898, č. kat. 233.
Krasoumná jednota, 1898, č. kat. 119.
Světozor XXXII, 1897 – 1898, str. 291, č. 25.
Veronika Hulíková, Vojtěch Bartoněk, Popeláři (Z ulice), Národní galerie v Praze, 2010, str. 36, č. kat. 82.dosažená cena: 260 000 CZK
011 | BARTONĚK Vojtěch:
OBĚD ZEDNÍKŮOlej na plátně, 59 x 78,5 cm, rámováno, datace 1905, signováno vpravo dole V. Bartoněk 1905.
Reprodukováno:
V. Bartoněk – V. Hulíková, Popeláři (Z ulice), 1887, NG v Praze, str. katalog str. 8, 41, 42, kat. č. 115, vyobrazeno str. 42,
Zlatá Praha XXII, 1904 – 1905, č. 41, str. 484.dosažená cena: 260 000 CZK