LEBEDA Otakar: KARLOVY VARY

    Olej na kartonu, 49 x 64 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, 1898, signováno vpravo dole Lebeda 1898, na zadní straně razítko: vystaveno v Mánesu 1928.

    Posmrtná výstava obrazů Otakara Lebedy, 1901.

    II. výstava spolku „Mánes“, Topičův salon, 1898, kat. č. 44.

    Dílo malíře Otakara Lebedy, Mánes, 8. 2. – 4. 3., Praha 1928.

    Má vlast - pocta české krajinomalbě, Jízdárna Pražského hradu 4.9 - 1.11., Praha, 2015

    GAVU Cheb - Syntonos a česká krajinomalba na přelomu 19. a 20. století, 5. 10. - 31. 12. 2016 Impresionismus/nálady a imprese ve francouzském a českém umění, Alšova jihočeská galerie Hluboká nad. Vltavou (19.3.2017 - 11.6.2017.

    Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, Otakar Lebeda (1877 - 1901) od 5. 2.- 24. 5. 2018.

    Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě Otakar Lebeda (1877-1901) od 24.5. - 26.8.2018.

    Olga Macková, Otakar Lebeda, Praha, 1957, obr. 33.

    Veronika Hulíková, Otakar Lebeda (1877 - 1901), Narodní Galerie v Praze, 2009, kat. 125.

    • vyvolávací cena: na vyžádání