PISKAČ Bedřich: TŘI AKTY V ZELENÉ

    Olej na plátně, 100 x 110 cm, rámováno, datace 1926, signováno vpravo dole Piskač 26.

    Opatřeno odborným posudkem PhDr. Karla Srpa.

    Provenience:

    Ze sbírky dr. Antonína Starého,

    od r. 1942 ve sbírce Dr. Františka Čeřovského

    1926 - Praha Mánes, č.k. 214

    1930 - Praha Mánes, č,k. 15

    1937 - Praha Mánes, č.k. 215

    1959 - Brno Dům umění, č.k. 142

    1961 - Praha NG, č.k. 12

    1961 - Galerie Olomouc, č.k. 12

    2016 - Galerie Ostrava

    1929 - Volné směry XXVII, s.223

    1932 - Volné směry XXIX, s. 89

    1937 - Katalog výstavy 1961 - Monografie, obr. 17

    1961 - Výtvarná práce, r. 9 ze 14.9.1961, č. 18, str. 9

    2016 - publikace k výstavě 2016 –

    Lidové noviny 2.11., s. 9 2016 - Upoutávka k výstavě

    Karel Srp a kol., V novém světě/Podmínky modernity 1917 - 1927, Praha, 2018, str. 485 a vyobrazeno na s. 399.

    • vyvolávací cena: na vyžádání