PISKAČ Bedřich: TŘI AKTY V ZELENÉ
Olej na plátně, 100 x 110 cm, rámováno, datace 1926, signováno vpravo dole Piskač 26.
Opatřeno odborným posudkem PhDr. Karla Srpa.
Provenience:
Ze sbírky dr. Antonína Starého,
od r. 1942 ve sbírce Dr. Františka Čeřovského
1926 - Praha Mánes, č.k. 214
1930 - Praha Mánes, č,k. 15
1937 - Praha Mánes, č.k. 215
1959 - Brno Dům umění, č.k. 142
1961 - Praha NG, č.k. 12
1961 - Galerie Olomouc, č.k. 12
2016 - Galerie Ostrava
1929 - Volné směry XXVII, s.223
1932 - Volné směry XXIX, s. 89
1937 - Katalog výstavy 1961 - Monografie, obr. 17
1961 - Výtvarná práce, r. 9 ze 14.9.1961, č. 18, str. 9
2016 - publikace k výstavě 2016 –
Lidové noviny 2.11., s. 9 2016 - Upoutávka k výstavě
Karel Srp a kol., V novém světě/Podmínky modernity 1917 - 1927, Praha, 2018, str. 485 a vyobrazeno na s. 399.
- vyvolávací cena: na vyžádání