ŠIMOTOVÁ Adriena: BEZ NÁZVU

    Pigment na papíře, 100 x 96,5 cm, rámováno v autorském kazetovém rámu, datace 2010, signováno dole uprostřed Adriena Šimotová 2010.

    Nabízené dílo je velmi typickou ukázkou tvorby Adrieny Šimotové, kterou prostupuje hluboký zájem o člověka, jeho nitro a symboliku. Autorka zde opouští klasickou malířskou techniku a zachycuje lidské tělo pomocí otisku dlaní, chodidel a celého těla za použití fialového pigmentu. Šimotová tak přináší nové techniky a postupy, a právě tento způsob zachycení niterného znázornění lidské duše je pro její tvorbu naprosto signifikantní a činí toto dílo unikátním sběratelským kusem.

    • vyvolávací cena: 200 000 CZK