Kombinovaná technika na papíře, 35 x 20 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1892, signováno vpravo dole LM Paříž 92. Autorem díla je Luděk Marold, uznávaný český malíř známý zejména pro své žánrové výjevy nejen z pražských ulic a náměstí, ale i pařížské metropole. Náležející do generace malířů, kteří se chopili příležitosti začít svou uměleckou kariéru v této moderním životem oplývající metropoli, podobně jako Alfons Mucha či Vojtěch Hynais. Předložený karton nám podává bezprostřední momentku zaznamenávající běžnou situaci z pařížské ulice. Zákaznice spolu s děvčátkem si kupují od prodejce pečené kaštany. Luděk Marold tento výjev zaznamenal přímo při placení této pochoutky a tak podtrhl všednost dané chvilky, jež byla dobovou každodenností při procházce Paříží. Zvláštní pozornost je věnovaná děvčátku, které sbírá spadlé kaštany, což podtrhuje živý přednes scény. Jedná se tak o skutečně moderní žánrové pojetí obrazu, ve kterém je prostor pro chybu a každodenní reálie. Zároveň v takových detailech, jako je linoucí se pára prostorem je patrný Maroldův příklon k ornamentální, secesně vedené linii. Zájem o realistické zobrazení se projevuje v detailním zobrazení dobového oblečení, kdy máme možnost vidět rozpracované drahé materiály na obou ženských postavách, tak také prostý pracovní oděv kuchaře. Autorovy veristické obrazy ani po více než sto letech nepostrádají svou přirozenou svěžest a Marold se dodnes těší sběratelskému zájmu.