Olej na plátně adjustovaném na lepence, 18,5 x 23,5 cm, rámováno, datace 1907, signováno vlevo dole Paris.1907.Minařík., zezadu opatřeno přípisem s určením. Posoudil a pravost potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař. Vystaveno: Výstava jednoty umělců výtvarných, Praha, 1938. Mistři české krajinomalby, Galerie Diamant S.V.U. Mánes, Praha, 2011. Publikováno: Mistři české krajinomalby, S.V.U. Mánes, Praha, 2011, s. 91 Akademický malíř Jan Bedřich Minařík studoval nejdříve u prof. M. Pirnera a poté přešel do speciálky prof. J. Mařáka na pražské AVU. Ačkoliv vyšel z ateliéru největšího krajináře 19.století, Minařík projevil brilantní talent ve zpodobnění města a jeho zákoutí. Nabízené plátno dobře spojuje obé; jak Minaříkovi vlastní cit pro zachycení charakteru určité městské scenérie, tak stopy jeho důkladného školení v krajinných námětech s důslednou pozorností k odlišení různých struktur a široké barevné škále. Plátno zachycuje jeho cestu do uměleckého ohniska tehdejší doby, a to Paříže. Město světel navštívil společně s A. Slavíčkem v roce 1907. Jestliže antikizující kolonáda, která traktuje obraz a propůjčuje mu tak umě jeho hloubku, je jistým romantickým reziduem konce 19.století, bravurní světelná režie, která velmi důvtipně pracuje s odrazy korun stromů ve vodní hladině, dává divákovi poznat malířovu všestrannost jak k tradičním, tak moderním stylistickým trendům.