Akryl na plátně, 87 x 100 cm, rámováno, datace 2020, signováno vlevo dole P. Holý 2020. Nabízená položka nám představuje dílo Pavla Holého, studenta Beranova ateliéru, pokračovatele svého učitele v linii hyperrealismu, a co je hlavní, milovníka automobilových křivek. Právě tímto tématem je protknuto nabízené dílo s názvem Porsche 917. Pavel Holý ctí školu svého učitele a mentora a snaží se přihlížejícímu takřka podstrčit realitu až pod nos. Toto dílo, člena Skupiny Dálnice, je skvělým impulzem do budoucích let práce umělce, kterého milovníci hyperrealismu budou s napětím vyhlížet. Holý zde předvádí jak výtečné proškolení svého velkého učitele, tak svoji lásku k automobilovému světu. Porsche je zde vyvedeno s takovou precizností, že se divákovi stačí takřka naklonit, aby se dotkl kapoty automobilu. Vše je dotáhnuto do nejmenšího detailu. Pavel Holý je autorem, kterého by měl znát každý současný milovník světa rychlých vozů či světa automobilů vůbec.