Olej na plátně, 70 x 60 cm, rámováno, datace – před 1905, značeno zezadu Orlik, zezadu na plátně opatřeno číslem DR 379, zezadu na plátně štítek DOKSANY 549. Opatřeno potvrzením autenticity díla prof. PhDr. Tomáše Vlčka. Provenience: Restituce SUPP Ministerstvo kultury. Emil Orlík byl český malíř a grafik, jenž díky svému studiu Mnichově a také profesuře v Berlíně zapůsobil nejen na české, ale i na německé malířství. Více než studiu ho formovala zahraniční cesta do Japonska, kam se vydává v letech 1900 až 1901. Odtud si zpět do domoviny přiváží nejen poučenost s japonskou barevností, ale také techniku japonského dřevotisku. Raritní námět zachycující prostory františkánské zahrady je pojat velmi ploše a střídmě, ale přesto motiv působí velmi podmanivě. Celou scénu prostupují zemité a teplé barevné tóny, proto působí velmi kontrastně výrazně bílý komín, jenž je umístěn téměř v samém středu obrazu. Velmi líbivá práce je krásným příkladem Emila Orlíka, jenž je sběratelsky vyhledávaným autorem nejen v českém, ale i v rakouském či německém prostředí.