Objekt, 26 x 60 cm, rámováno, pod sklem, datace 1964, signováno vpravo dole M. Dobeš 64. Současným majitelem získáno z ateliéru autora. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Karel Srp. Pozoruhodná práce je dílem jednoho z představitelů konstruktivismu v československém prostředí Milana Dobeš. Tento slovenský malíř se zpočátku věnuje typický námětům, jakými byly figurální kompozice či krajinomalba. Ovšem již zde je zřejmý úzký zájem o dynamiku a světelnost. Razantní změna malířovy tvorby přichází na konci 50. let, kdy navštívil světovou výstavu Expo 58. Od té doby se v jeho dílech začíná objevovat geometrická abstrakce. Zpočátku se zaměřil na geometrické kresby a grafiky, kde se ústředním motivem stává kruh a jeho variace. Geometrický prvek kruhu prostupuje od té doby celou Dobešovou tvorbou. Autora fascinují nejen úvahy o nekonečnu, pravidelnosti a uzavřenosti, ale kruh ho zajímá také z pohledu světla a pohybu. Nabízené dílo je mimořádnou ukázkou výše zmíněné malířovy záliby. Jedná se také o velmi raritní práci, jelikož tyto geometrické náměty maluje převážně v první polovině 60. let a na konci desetiletí se jeho zájem upne na větší objekty, které lépe vystihují jeho nutkání po propojení pohybu a světla. Milan Dobeš se svým pojetím konstruktivismu nepochybně řadí nejen mezi významné slovenské umělce, ale značně obohatil i českou výtvarnou scénu.