Olej na plátně, 95 x 80 cm, rámováno, datace 1986, signováno zezadu na plátně M. ŠNAJDR. Publikováno: Miroslav Schubert, Miroslav Šnajdr st., Galerie Caesar Olomouc, 2009, s. 225. Všestranně nadaný umělec Miroslav Šnajdr je v současnosti laickou i odbornou veřejností neprávem opomíjen. Na českou výtvarnou scénu nastupuje kolem poloviny 60. let. Přestože studoval brněnskou konzervatoř, obor lesní roh a hudba ho téměř po celý život živila, nedokázala mu poskytnout to, co našel v umění malířském: vyjádřit své emoce, náladu, radosti i strasti. Díky angažmá v Moravské filharmonii v Olomouci se Miroslav Šnajdr řadí mezi mimopražské umělce, kteří svým nadáním dokázali překročit hranice regionu a oslovit tak i diváky ze zahraničí. Představované dílo se řadí do série obrazů Šnajdrových barevných akordů, kdy se pomocí kolorovaných nánosů snaží vyjádřit hudbu, ke které měl celý život tak blízko. Obraz bychom se tedy neměli snažit pochopit pomocí zrakového vjemu, ale vnímat ho jako zvukový záznam či notový part.