Olej na plátně, 42 x 52 cm, rámováno, signováno vlevo dole E. Barbarini. Opatřeno odborným posudkem PhDr. Naděždy Blažíčkové - Horové Vídeňský rodák a malíř Emil Barbarini je znám pro své impresionistické obrazy značně ovlivněné francouzským malířstvím. Přestože malířství studuje na vídeňské Akademii, kde se setkává se svým učitelem Eduardem Peithnerem, který je stále věrný vídeňskému krajinářství a to samé učí své žáky, dokázal Emil Barbarini jemně skloubit učení vídeňské s francouzskými vlivy. Jeho obrazy s vesnickými náměty či s pohledy na krajinu vždy obsahují figurální stafáž rakouské krajinomalby, ale barevnost a prosvětlenost námětu odkazují na umění francouzské. Obraz Na venkově je znamenitou ukázkou této kombinace. Na obraze lze spatřit jedinou figuru, děvče, které nese krmení slepicím, a přesto nepůsobí jako ústřední námět obrazu. Tím je samotná krajina v pozadí, kdy se malíř pokouší věrně zachytit atmosféru brzkého rána. Scénu neozařuje žádný paprsek ani samotná obloha, nýbrž zástěra dívky je ústřední zdrojem světla. Obraz Na venkově je tak krásnou ukázkou tvorby rakouského malíře Emila Barbariniho.