Olej na plátně, 50 x 60 cm, datace 2015, signováno zezadu Hynek Martinec, zezadu opatřeno přípisem s určením. Autor nabízené malby hrdě navazuje na hyperrealistické dílo svého velkého učitele Zdeňka Berana. Hynek Martinec se svou tvorbou pomíjivého světa tvořeného na pomezí hyperrealistického ražení s imaginativní linkou prorazil, jak na domácí scéně, tak taktéž se stal velice vyhledávaným autorem ve Velké Británii, kde nyní žije a tvoří. Autorova technika je geniálně vypracovaným přístupem vypodobnění kýženého, v daném případě organického objektu podléhajícího nezkrotnému času, zasazeného do neidentifikované krajiny až muzikovského ražení. Dílo je výtečnou ukázkou neobyčejného autorova konání aktuální volné moderní tvorby, a to s evropským přesahem.