Olej na plátně, 77 x 53,3 cm, rámováno. Opatřeno odborným posudkem PhDr. Šárky Leubnerové. Z posudku PhDr. Šárky Leubnerové: Předložená práce, představující malou lagunu při kraji rozlehlého alpského jezera v dramaticky pojaté atmosféře, je prací Leopolda Stephana, významného žáka Haushoferovy krajinářské školy. Mistrně komponovaná jezerní partie se vyznačuje barevnou harmonií a obsahuje pitoreskní přírodní motivy, například balvany v popředí, jež byly nezbytnou součástí téměř všech Stephanových krajin. Malíř dokonale vyvážil vztah jednotlivostí k celku a bravurně zvládnutou vzdušnou perspektivou propojil jednotlivé obrazové plán, čímž dosáhl výrazné prostorové hloubky. Samotná práce je podána suverénním rukopisem s jemnou plastickou malbo, mnohé malířské fines, použité na tomto obraze nalezneme i na jiných jeho plátnech této doby.