Olej na plátně, 54,5 x 66 cm, rámováno, datace 1927, signováno vpravo dole B. PISKAČ 27. Vystaveno: Má vlast - pocta české krajinomalbě, Jízdárna Pražského hradu, 4. 9. - 1. 11. 2015. Publikováno: František Kovanda: Bedřich Piskač, Volné směry, 1929 - 1930, str. 227. Libiše Brožková, Bedřich Piskač, NČVU, Praha 1961, obr. Příloha č. 23. Má vlast - pocta české krajinomalbě, Správa Pražského hradu a S.V.U. Mánes, Praha, 2015, s. 606. Díla Bedřicha Piskače jsou velkou vzácnosti, jak z pohledu jeho produkce, tak i s přihlédnutím k jeho brzkému skonu. Srovnatelné malby lze nalézt v málo sbírkách výtvarného umění české moderny. Pohled do Německé Rybné nám dává náhled do produkce tohoto jednoho z nejtalentovanějších autorů své generace. Vidíme zde práci s plochami barev a naivní příklon k intepretaci viděného spojující autora s uskupením Děvětsilu. Dílo Z Německé Rybné je reprezentativním vzorem autorova konání konce dvacátých let a jedinečným kouskem na poli zaznamenání české krajiny období umělecké moderny.