Olej na plátně, 90 x 65 cm, rámováno, značeno zezadu na plátně. Autorem nabízeného díla je malíř, který celý svůj život tvořil především v ústraní a úmyslně svá díla neprezentoval. Z důvodu, že se nikdy neúčastnil skupinových výstav ani nebyl členem žádného spolku, se stal solitérem na výtvarné scéně 20. a počátku 21. století. K umění v českém prostředí ovšem nezůstává netečný, a tak ve své tvorbě reflektuje aktuální tendence, které se na dobové scéně objevují. V jeho tvorbě se tak můžeme setkat například s informelním uměním či s abstrahujícími tvary. Velký vliv mělo na Wagnera setkání s Mikulášem Medkem, které pak vyústilo v přátelství. V tvorbě Josefa Wagnera se tak objevují reminiscence na konkrétní Medkova díla či po jeho vzoru Wagner místy abstrahuje námět obrazu. Opuštěný dům na předměstí odkazuje k dílům tvořeným převážně na přelomu 20. a 21. století, kdy se středem pozornosti u Wagnera stává vysoká tmavá a opuštěná budova, jež je vsazena do městského prostředí. Tento motiv Wagner hledá v prostředí pražských Holešovic. Pojetí obrazu, volba šedavých valérů a abstrahující pozadí dodává celému obrazu nádech osamění a prázdnoty v tak rušném a lidnatém městě.