Akryl na plátně, 50,5 x 70,5 cm, rámováno, datace 2022, signováno zezadu Laco 22. Opatřeno autorským textem. Laco Déczi: Doc. Jiří Šebánek, objevitel českého génia Járy Da Cimrmana. Má taky několik vynálezů, jako výroba benzínu z hnilých kedluben, nebo přeoperování buzeranta na lesbu, ale jeden z jeho vynálezů se stal světový a to objevení svíčky, která hořením přibejvá. Prof. Bartůněk říká, že byl jednou v laboratoři Doc. Šebánka, kde právě bublala v obrovskej cisterně kvacící hmota, která dala základ přibývání svíčky při hoření. Dnes už celý svět místo žárovek používá svíčku zvanou FURTLIGHT.