Olej na plátně, 14,5 x 31 cm, rámováno, pod sklem, signováno zezadu, zezadu opatřeno potvrzením autora. Jiří John se v nabízeném díle projevuje ve své netypické poloze autora realistického ražení. Malíř je především znám pro své detailní pohledy organických námětů až imaginativního raženi. Zde hledíme na figurální kompozici postav pracujících ve snovárně. John zde využil několika zkratek, z jejichž pomocí vytvořil poměrně efektní námět civilistního ducha. V daném případě pohled na pracujícího člověka vyvedeného v šedavých tónech umocňující onu tíhu pracovního dne a taktéž i dobovou atmosféru 50. let, kdy autor toto dílo vytvořil. Plátno Snovárna je krásným příkladem autorovy realistické tvorby, které se posléze vzdálil, a je tak nenahraditelným kusem v příběhu tvorby Jiřího Johna.