Olej na lepence, 35 x 49 cm, rámováno, signováno vpravo dole Luce. Publikováno: Jean Bouin Luce & Denise Bazetoux, Maximilien Luce, Catalogue raisonné de l´oeuvre peint, Paris, 1986, vol. II, č. 2467, str. 569. Vystaveno: Impresionismus/nálady a imprese ve francouzském a českém umění, Alšova jihočeská galerie Hluboká nad. Vltavou (19.3.2017 - 11.6.2017). Olej Remorkéry na Seině je nádhernou prací jednoho z pyšných zástupců postimpresionistického zaměření. Maximilien Luce je svou prací hrdým a kvalitním zástupcem tohoto zaměření. Hledíme na motiv ze slavné řeky Seiny, kdy se nám naskýtá pohled na plavební ruch. V popředí jako opozit starých časů či pouhé civilní každodennosti nám malíř vyobrazil ženu na břehu řeky, jak se sklání k hladině. Kompozice malby je nastavena tak, že za pomoci klikatícího se profilu břehu zelených tónů zvolný motiv graduje. Luce zde zobrazil mimo jiskrné krajiny povodí řeky právě motiv, jenž dal název celému dílu, a to remorkéry, motorizovaná plavidla, jež nám dávají na odiv vědomí pokroku a nezastavitelných změn. Malíř tak zasadil neorganický prvek do takřka skoro neměnící se krajiny, která přihlíží všem změnám, jež má na svědomí lidské pokolení. Tento celý námět je vyveden v krásném provedení za pomoci oné imprese, letmých, a přesto silných tahů, jež ve výsledku dodávají pocit jakého si pohybu. Maximillien Luce zde vytvořil jímavou scénu, která by měla zaujmout každého milovníka imprese.