Olej na plátně, 54 x 65 cm, rámováno, datace 1930, signováno vpravo dole Survage 30, zezadu opatřeno přípisem s určením. Dílo je opatřeno certifikátem Anne Marie Divieto. Viděné plátno je dílem jednoho ze spoluzakladatelů slavné skupiny Section d’Or a taktéž jednoho z velmi osobitých surrealistů druhé generace. Leopold Survage v díle Femme avec du poisson rozehrál svou klasickou hru matení smyslů diváka, narušení pozic reality a protínání snového světa s reáliemi či narušování atmosférických jevů. V popředí hledíme na poprsí ženy halené v šátku, jenž drží ve svých prstech malou rybku jakoby naznak symbolického sdělení, snad jen pro potěchu autorovy fantazie. V prvním plánu je taktéž vsazen list zabarvený do šedožlutého vyznění. List je častým partem autorova malířského projevu, jež dodává námětu jistou křehkost a pomíjivost bytí. V optické dáli je vsazen jednoduše nahozený domek, který opět nedodržuje perspektivu a lomí se do zvoleného prostoru, který autor navrhl dle svého. V pravém rohu se tyčí jemně, a přesto zřetelně sluneční kotouč, který dodává dílu na krajinném rozsahu a zároveň umocňuje jímavost celého motivu. Leopold Survage se vždy jemně vymezoval mimo soudobé směry malby. Nabízené plátno je krásnou ukázkou jeho osobitého přístupu k výtvarné práci a námětové složce a výtečnou ukázkou jeho tvorby třicátých let.