Olej na kartonu, 33 x 48,5 cm, rámováno, datace - 10. léta 20. století, signováno vlevo dole Kaván. zezadu na kartonu opatřeno přípisem s určením. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař. Vystaveno: František Kaván - zima (9.12.2023 - 4.2.2024), Městské muzeum a galerie Hlinsko. Publikováno a vyobrazeno: František Kaván/zima (katalog k výstavě 9.12.2023-4.2.2024), Zachař, M., Mensová, A. Městské muzeum a galerie Hlinsko, 2023, kat. č. 53.