Asambláž, 103 x 75 cm, rámováno v kazetovém rámu, signováno zezadu Krištof Kintera 2019, zezadu opatřeno přípisem s určením.
Když v roce 2014 do Musea Tinguely ve švýcarské Basileji přivezl Krištof Kintera svoji modifikovanou plastiku Démona růstu, mířil na paralelně konaný veletrh současného umění Art Basel celý uměnímilovný svět. Od té doby jsme mohli tuto monumentální organickou srostlici ze samých míčů a vánočních ozdob vidět i u nás hned několikrát. Prorůstala budovou Salmovského paláce v rámci mezinárodní výstavy Možnosti dialogu. V Rudolfinu v rámci jubilejní a zároveň Kinterovy sólové výstavy Nervous trees, kde ji vidělo rekordních 161 824 návštěvníků. A pak jí bylo možné spatřit třeba na nádvoří Nemocnice Motol v rámci projektu Umění v ulicích. Plastika hravě odkazuje na zbožštění ustavičného růstu, který nás každým dnem pohlcuje. Zde nabízená komorní „bytová“ verze nese název Oxytocin, tedy hormonu lásky a důvěry. Příznačně tento fakt vede k zamyšlení, že cokoliv se nevymkne kontrole, je pro život pozitivní