Olej na plátně, 55 x 77 cm, rámováno, datace 1977, signováno dole uprostřed Žemlička 77. Autorem nabízeného obrazu je malíř a divadelník, žák Karla Součka, Bohumil Žemlička. Právě divadlo a divadelní prostředí mělo pro jeho osobitou tvorbu významnou roli. Centrem zájmu se u něj staly lidské figury, které jsou často redukovány na základní obrysy a modelovány monochromní barevností. Malíře vždy více přitahovala lidská postava, tvář a vnitřní podoba člověka. Proto oblíbenými náměty autora byly figury pierotů a harlekýnů a jejich vnitřní emoční vypětí. Právě na představovaném plátně tak můžeme sledovat postavu pierota, jehož tělo i samotný detail tváře je zdůrazněn tmavou obrysovou linkou, aby tak figuru malíř oddělil od barevně monotónního pozadí. Scénu pak decentně doplňují valéry modré barvy. Celkové vyznění obrazu nám tak dává pocit, že hledíme na zkoušku cirkusového představení, kde jsou scénické prvky redukovány tak, aby daly dostatečný prostor figuře pierota.