Malba světlicovým kouřem na desce, 90 x 120 cm, rámováno v plexiskle, datace 2014, na zadní straně signováno Jetelová 14. Název díla Magdaleny Jetelové příznačně napovídá techniku, s níž bylo toto dílo vytvořeno, a to pomocí kouře. Takzvaná fumáž chceme-li, má ve výtvarném projevu již delší tradici, přesto Jetelová již od počátku svého tvůrčího zaujetí touto technikou přinesla něco nového, svěžího, co pozvedlo tento výtvarný projev. Onen dopis kouřem je výsekem zvolených myšlenek, jež zachycují oko diváka napříč plochou viděného a fungují jako jakási zpráva skrze čas. Dílo je velice esteticky efektním, a tuto složku jistě podtrhuje zvolená adjustace. Magdalenu Jetelovou v prvé řadě proslavily konceptuální projekty, jež si vždy kladly za cíl ohromit či sdělit nějaké poselství. Jedno ale měly společné, a to omezené trvání. Viděné dílo spadá do prací, které své poselství a efektnost drží a jsou stálé. Letter by smoke je krásnou ukázkou autorčiny originálně využité práce s kouřem a taktéž vizuálně jímavým dílem.