Akryl na plátně, 50 x 60 cm, rámováno, datace 2017, signováno vpravo dole BÍM 17. Opatřeno autorským certifikátem pravosti. Malíř Tomáš Bím zde zkompiloval výjev z dějin lidstva a fantaskní krajinu v ponurém světle Měsíce v úplňku. Autor je znám pro svůj naivistický přístup vizualizace zvoleného motivu a taktéž pro své často až groteskní náměty. V daném případě hledíme na krajinu s menhiry, místem s rituálním podtextem, jež je odedávna spojován, jak s magickými silami, tak se sledováním slunečních fází. Bím tuto kamennou stavbu situoval na vršek krajiny, její horizont, který se v noční čas zdraví s běloskvoucím Měsícem, který halí krajka z mlhoviny kontrastující s barevností vztyčených kamenů. Krajina s menhiry je líbivou ukázkou autorova malířského počínání, které si našlo mnoho obdivovatelů a sběratelů zároveň.