Koláž a chiasmáž na desce, 49 x 48 cm, rámováno, pod sklem, datace 1992, signováno vpravo dole JK 92. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Karel Srp. Tato sugestivní práce je dílem autora, jenž si vyšlapal svou vlastní cestu k výtvarnému umění. Jiří Kolář byl především spisovatel a básník, což mu pomohlo nahlížet na text a písmo trochu jinýma očima, než jak to činili výtvarníci. Jeho výrazovým prostředkem se tak stal papír, který často zpracovával do různých koláží. Kolář díky svým schopnostem a představivosti dokázal techniku koláže povznést na umění nejvyšších kvalit. V nabízeném díle Květ květů zpracovává detail oka z obrazu Slečny Rivierové od Jeana Dominiqua Ingrese. Oko umisťuje Kolář do samého středu obrazu na mapu se souhvězdím. Můžeme se jen domýšlet, zda názvem Květ květů neodkazuje autor na text Píseň písní, aby tak vyznal lásku ke své milované. Tato chiasmáž, kdy je koláž umístěna na objekt, patří mezi jedinečná díla autora a dokazují tak jeho unikátní práci s textem a koláží.