Siamiakum, koláž a chiasmáž na desce, 28 x 46 cm, rámováno, pod sklem, datace 1994, signováno vpravo dole JK 94. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Karel Srp. Jiří Kolář byl významnou uměleckou personou 20. století. V pojetí svých expresivních koláží byl téměř solitérem a po jeho smrti na jeho tvorbu žádný další umělec nenavázal. Přesto se neodmyslitelně zapsal do historie umění svými kolážovými modifikacemi. V nabízeném díle Čtyřnásobný Poseidon můžeme sledovat využití chiasmáže, kdy umělec jednotlivé kousky papíru lepí na solitérní objekt, na kterou pak umisťuje siamiatika. Pomocí této techniky zrcadlil jeden a ten stejný pohled tak, aby docílil jeho zmnožení a tím poskytl divákovi nový pohled na již známé dílo. Zde se konkrétně jedná o antickou sochu Poseidona od mysu Artemision.