Koláž na kartonu, 32 x 40 cm, datace 1971, rámováno, pod sklem, signováno vpravo dole JK 71, zezadu opatřeno přípisem s určením. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Karel Srp. Jiří Kolář spojil svou volnou výtvarnou tvorbu s médiem koláže, která se mu stala nejen vlastní a signifikantním projevem, ale taktéž i cestou nezaměnitelného svébytného projevu, jež ho proslavil. Nabízené dílo v sobě skloubí, jak projev koláže, tak i vzorek experimentální básně, jež se autor zabýval jako jeden z prvních na našem území. Strojové písmo stvořené za pomoci psacího stroje jako inovativní vizuální projev doprovázející koláž tvořenou z průhledu do některého z paláců, či jeden z Modiglianiho portrétu a v neposlední řadě ukázka Kolářovi muchláže, to vše protínající se a zároveň souzněné bok po boku jako ony útržky času. Viděná práce je jako otisky časových prvků, jisté svědectví o vizuálním projevu autora. Jiří Kolář zde pracuje s fragmenty věcí, a stejně jako jeho libeňský souputník Vladimír Boudník, i on hledí na tyto kusy informací, medií, svědectví, jako na jistou mapu dění. Nabízené dílo je krásným příkladem práce sedmdesátých let tvorby Jiřího Koláře.