Kombinovaná technika na papíře, 29,5 x 41 cm, datace 1974, signováno vpravo dole Vladimír Janoušek 1974, vpravo dole opatřeno přípisem. Viděná kompozice odpovídá autorovým výtvarným přístupům, jež se staly pro jeho dílo signifikantními. Hledíme na kompozici z ruky Vladimíra Janouška, jednoho z čelních tvůrců výtvarných projevů poválečné generace. Dílo je datováno do roku 1974 a sálá z něho ona správná surovost bytí, kterou tak rád autor ve svých dílech nechával naplno promlouvat. Hledíme na tušovou změť tvarů doplněnou o rudý kompozit, který dodává dílu na energičnosti a efektu. Můžeme se domnívat, že jako i u mnohých ostatních prací podobného ražení, se může jednat o studii či přípravnou skicu sochařského díla, jež posléze Janoušek zhmotnil. Janouškovy práce jsou jedinečnými kusy na poli české postmoderny a v tomto případě nabízené dílo není výjimkou.