Autorem nabízeného díla byl malíř, grafik a scénický výtvarník Richard Fremund. Výtvarnému umění se nejprve učil na akademii u Vratislava Nechleby, kde mu ale po krátké době nevyhovovala přílišná zkostnatělost studia, a tak zakrátko přestupuje do grafické speciálky Vladimíra Pukla. Vlivem nepříznivé politické situace po roce 1948 je ze studia vyhozen a vrací se až roku 1951, kdy začíná studovat ve scénografickém ateliéru Františka Tröstera. Schází se s řadou tehdejších umělců a stává se i zakládajícím členem Skupiny Máj 57. Ve své tvorbě pracuje s novým typem figurace, krajiny a velkou inspirací jsou mu samotná přímořská města. Nabízené dílo znázorňuje právě jedno z oblíbených témat městské krajiny, jímž se Fremund zabýval v 60. letech. V první polovině se jeho středem zájmu stává samotné vykreslení města v monochromní barevnosti, kde jednotlivé objekty vykresluje táhlou tenkou linkou. Představované plátno pochází ovšem z druhé poloviny 60. let a představuje jakýsi předěl mezi městskou a přímořskou krajinou, kterou se Fremund zabývá při své cestě po Itálii, kdy vypracovává jakási ostrovní města, jež jsou oproti českým městům zalitá sluncem a obklopena vodní plochou moře. Na obraze Modročervená vesnice se tak odehrává smyslná hra ostrých barev, jejíž jednotlivé tóny jsou rámovány bílou linkou. Vesnice sice pochází z období před cestou do zahraničí, ale modrá plocha, která budovy obklopuje jasně předznamenává pozdější typ Fremundovy tvorby.