Olej na plátně, 45,5 x 34 cm, rámováno, datace 1886. Publikováno: Dílo, ročník I, 1903, s 77 (repro – Studie ke Kristu na hoře Olivetské). F. X. Harlas, Souborná výstava obrazů E. M. Kresc. Lišky. Na paměť dvacátého výročí jeho smrti, Praha 1922 (katalog výstavy – Topičův salon), č. kat. 3. Aleš Filip – Roman Musil, Neklidem k bohu. Náboženské výtvarné umění v Čechách a na Moravě v letech 1870–1914, Praha 2006, s. 108, s. 140, č. 101 (repro), s. 141.